Husqvarna Automower® – často kladené otázky

Dôvody na nákup robotickej kosačky Automower®

H310-1892

Je ľahké si zaobstarať a používať robotickú kosačku Automower?
 

Používanie kosačky Automower® je veľmi jednoduché. O váš trávnik sa bude starať sama, vďaka čomu získate viac voľného času. Tu je niekoľko spôsobov, ktorými vám kosačka Automower® zjednoduší život:

  • Po inštalácii a nastavení sa robotická kosačka Automower® sama stará o to, aby bol váš trávnik dobre pokosený bez nutnosti do jej procesu zasahovať. Na dosiahnutie dokonale upraveného trávnika stačí len príležitostne použiť vyžínač.
  • Počiatočná konfigurácia je rýchla a nastavenie plánu kosenia je jednoduché. Oboje je možné vykonať v‌ aplikácii Automower® Connect alebo na užívateľsky prívetivom ovládacom paneli kosačky.
  • S aplikáciou Automower® Connect môžete robotickú kosačku jednoducho ovládať a sledovať pomocou smartfónu cez pripojenie Bluetooth, Wi-Fi alebo cez mobilné pripojenie alebo mobilnú sieť. Niektoré činnosti kosačky môžete tiež automatizovať pomocou inteligentných služieb v domácnosti, ako sú IFTTT, Asistent Google a Amazon Alexa.*
  • S robotickou kosačkou Automower® bude váš trávnik neustále čerstvo pokosený vďaka jemnému koseniu malých odrezkov. Tráva sa kosí po malých kúsočkoch, ktoré sa ekologicky rozložia a vracajú späť do trávnika ako prírodné hnojivo, takže ju nie je nutné odstraňovať.
  • Odpadá starosť o doplňovanie paliva aj elektrickú kabeláž – robotická kosačka si sama nájde cestu k nabíjacej stanici a zostane tam, kým nie je akumulátor dostatočne nabitý a pripravený na ďalšie kosenie.
  • Vyžaduje úplne minimálnu údržbu. Čas od času by ste mali v závislosti od rozlohy trávnika venovať niekoľko minút vyčisteniu kolies a podvozku od trávy. A pre zachovanie vynikajúcich výsledkov kosenia je zásadná pravidelná výmena žacích nožov kosačky.
  • Robotická kosačka na trávu Automower® od spoločnosti Husqvarna je dlhodobo jasným víťazom mnohých testov a je známa ako mimoriadne spoľahlivá. Kosačka je navrhnutá tak, aby zvládla väčšinu prekážok rôzneho druhu. Možno budete musieť kosačku príležitostne reštartovať, ale integrovaná inteligencia si skutočne sama poradí s najzložitejšími situáciami aj v najnáročnejších záhradách.

Navyše má spoločnosť Husqvarna rozsiahlu sieť predajcov s odbornými znalosťami kosačiek Automower®. Dokážu vám pomôcť so všetkým, čo sa týka vašej robotickej kosačky, od inštalácie a servisu až po uskladnenie na zimu.

* K dispozícii pre modely radu X a modely vybavené súpravou Automower® Connect (príslušenstvo).

Sú robotické kosačky Automower hlučné?
 

Vôbec nie. Prekvapí vás, ako rýchlo na robotickú kosačku Automower® zabudnete. Pri brázdení trávnikom si ju sotva všimnete – svoju prácu vykonáva rýchlo, ticho a efektívne.

Hladina hluku kosačky Automower® je veľmi nízka, približne 60 dB, teda na úrovni tichého rozhovoru. Ak to porovnáme s bežnými benzínovými kosačkami na trávu alebo kosačkami so sediacou obsluhou, tie generujú hluk s hladinou v rozmedzí 95 a 100 dB(A).

Kosačka Automower® môže pracovať v záhrade bez toho, aby rušila vás alebo vašich susedov.

Aký ma robotická kosačka Automower vplyv na životné prostredie?

 

Kosačka Automower® je šetrná k trávniku aj k našej planéte.

Pretože je kosačka Automower® napájaná akumulátorom, negeneruje žiadne priame emisie, ako je to pri konvenčných benzínových kosačkách. Navyše je jej skutočná energetická spotreba veľmi nízka (nižšia ako spotreba klasickej 60 W žiarovky). Okrem toho sú robotické kosačky veľmi tiché a nevydávajú žiadny hluk. Produkovaná hladina hluku je iba okolo 60 dB, teda na úrovni bežného rozhovoru. To znamená, že robotickú kosačku môžete nechať pracovať aj počas oslavy na záhrade a nemusíte sa obávať žiadneho vyrušovania a už vôbec nie palivových splodín.

Pretože kosačka Automower® kosí pravidelne iba malé odrezky, je dokonca možné ich ponechať na trávniku, kde pôsobia ako prírodné hnojivo. Výsledkom je zelenší, hustejší a zdravší trávnik a znížená potreba umelých hnojív.

Čo ak mám alergiu? Nezhoršuje ju také časté kosenie?
 

Práve naopak, ak máte sennú nádchu alebo alergiu na trávu, kosačka Automower® môže byť pre vás dobrým riešením. Pretože robotická kosačka Automower® kosí sama bez dozoru, prakticky neprídete do styku s trávnym odpadom. Tráva je tiež udržiavaná taká krátka, že sa alergény do vzduchu nedostanú.