Technológia EPOS - žiadne obvodové káble

 
 
 

Priekopníci v starostlivosti o trávnik

Kosačky radu Automower® NERA, ktoré sú navrhnuté k dokonalosti a vybavené inteligentným systémom novej generácie, si ľahko poradia s nerovným terénom, úzkymi rohmi a svahmi vášho veľkého a rozmanitého trávnika s výnimočnou presnosťou a zaistia perfektnú úpravu trávnika.

Robotické kosačky na trávu NERA je možné vybaviť bezdrôtovou technológiou využívajúcou prídavnú súpravu EPOS™ spoločnosti Husqvarna (voliteľný doplnok). Každý aspekt kosenia od voliteľnej bezkáblovej obvodovej inštalácie až po inteligentné funkcie, ako napr. vyhýbanie sa objektom, bol optimalizovaný, aby ste si mohli v záhrade vychutnať viac času než kedykoľvek pretým.

 
Automower 430X NERA with EPOS
 

Virtuálne ohraničenie

Vychutnajte si jednoduchú bezkáblovú inštaláciu, kde nie je potrebné žiadne káblové ohraničenie. Voliteľné prídavné príslušenstvo EPOS™ spoločnosti Husqvarna umožňuje presnú virtuálnu inštaláciu. Prostredníctvom aplikácie Automower® Connect máte možnosť jednoduchého aktualizovania vašej inštalácie počas sezóny podľa potrieb údržby vašej záhrady. Presný a pružný priestorový manažment vám umožňuje zadefinovať rozličné oblasti trávnika a použiť rozličné nastavenia a harmonogramy, resp. vytvoriť dočasné „vylúčené“ zóny.

Ako funguje systém EPOS bez obvodových káblov

Systém EPOS (Exact Positioning Operating System = Presný navádzací operačný systém) spoločnosti Husqvarna je najnovšia technológia dostupná pre robotické kosačky na trávu Automower®, ktoré sú určené pre súkromné záhrady. Satelitná technológia umožňuje kosačkám pracovať v presnom bezkáblovom ohraničení. Na jednoduché určenie virtuálneho ohraničenia vám stačí váš mobilný telefón a aplikácia Automower® Connect. Môžete si vytvoriť flexibilné pracovné oblasti a dočasné „vylúčené“ zóny, aby ste mali prispôsobiteľnú kontrolu nad jednotlivými zónami. Inteligentná satelitná technológia spoločnosti Husqvarna ponúka centimetrovú presnosť v sekundách. Na zaistenie optimálnych technických podmienok a fungovania vyžaduje voľný výhľad na oblohu.

 

Ako to funguje

 
Automower NERA wire free installation - web use only
  1. Aplikácia Automower® Connect

    Pomocou mobilného telefónu a aplikácie Automower® Connect nastavte inštaláciu a definujte pracovné oblasti a zóny, ktoré sa majú vylúčiť.

 
 
Automower 430X/450X NERA object avoidance
 

Obchádzanie prekážok

Funkcia inteligentného vyhýbania sa objektom pomocou radarovej technológie zaisťuje presné kosenie a znižuje riziko neplánovaných zastávok. Keď kosačka detekuje objekt na trávniku, zmení smer, aby sa vyhla nárazu.

Systém vyhýbania sa objektom je k dispozícii pri modeloch:
Automower® 430X NERA

Automower® 450X NERA