Inštalácia robotickej kosačky

 

 banner produkt

 Inštalácia robotickej kosačky

 

Odborná a presná inštalácia je veľmi dôležitá, aby sa docielil bezproblémový a samostatný chod robotickej kosačky. Správne dodržané vzdialenosti pri položení ohraničujúceho a navádzacieho kábla (záhony, kamene, pevné prekážky, múr atď.), až po zúžené prejazdy cez dlažbu či chodník, nám zabezpečia, že kosačka nikde neuviazne a budete sa na ňu môcť spoľahnúť. Posledným, nemenej dôležitým bodom inštalácie je naprogramovanie Vášho Automowera. 

 Obhliadka

 instalacia-robotickej-kosacky-husqvarna-automower®-scaledEšte predtým ako začneme s realizáciou si dôkladne zmapujeme Váš trávnik.  Prejdeme si možné riziká, ich prípadné odstránenie alebo opatrenia, ktoré môžeme vyriešiť inštaláciou. Rovnako vyberieme vhodné miesto pre nabíjaciu stanicu. V prípade, že máte členitejší trávnik vytýčime hlavnú plochu, prípadné prejazdy cez nezatrávnené časti, či vytvorenie vedľajšej plochy napríklad, keď nie je možné zabezpečiť prejazd kosačky, ale treba ju manuálne preniesť.

 

 

Na základe veľkosti plochy, členitosti  a Vašich preferencií zvolíme vhodný model.

 

 Inštalácia

 Na úvod je dôležité spomenúť, že položenie kábla pod trávny koberec sa robí ešte pred uložením samotného trávnika. Kábel sa uchytáva skobami a trávny h310-1942koberec ho následne ešte zaťaží a neskôr keď sa tráva zakorení aj zafixuje. Trávnik neodporúčame kosiť Automowerom po položení, ale až o pár týždňov, keď spevnie. Tento druh inštalácie je najrýchlejší a je hotový do pár hodín.

Pri zakorenenom trávniku sa kábel zavádza pomocou pokladačky káblu do 3 – 6 cm hĺbky, aby bol čo najlepšie chránený (napr. pred vertikutáciou). Trávnik by mal byť pokosený, aby sa kábel lepšie a presnejšie zavádzal do zeme. V období sucha ho je dobré pár dní pred realizáciou aj zavlažiť. Zle prístupné miesta pre stroj sú dokopané ručne. Rozhodujúce pre správny chod sú správne dodržané vzdialenosti kábla od okraja trávnika, prípadne ostrovčeky vo vnútri plochy, ktoré bude kosačka obchádzať.

Nakoniec zapojíme nabíjaciu stanicu.

 

Inštalácia je z veľkej časti najdôležitejším bodom pre bezchybnú prevádzku.

 

Programovanie Automowera

 

Záverečnou časťou je naprogramovanie kosačky. Okrem denného časového plánu kosenia sa nastavujú vzdialené štarty a hľadanie nabíjacej stanice.VS 02

Toto je základ, ktorý musí byť pre správne fungovanie nastavený. Nastavenia ponúkajú však oveľa viac - v závislosti od modelu a konkrétnych špecifických prispôsobení sa ploche kosenia (prejazdy cez kábel, GPS asistovaná navigácia, ECO režim, časovač počasia, kosenie do špirály atď.).

Nastavenia odskúšame, aby sme sa uistili, že je všetko podľa predstáv.

 

   Inštaláciou to nekončí

 

Po ukončení inštalácie a zaškolení užívateľa zostávame i naďalej v kontakte, H310-1661nakoľko presnosť nastavení a správnosť fungovania sa ukáže až časom ( cca 10 – 14 dní). Ak je potreba, vyladíme nastaveniami ešte drobné nedostatky a Vy si už môžete užívať perfektne pokosený trávnik. V prípade, že sa počas roka vyskytnú akékoľvek problémy, či už s kosačkou alebo inštaláciou, sme stále k dispozícií.

 

Niektoré závady vieme vyriešiť aj na diaľku, pokiaľ si to situácia vyžaduje, vycestujeme ku Vám.

 Starostlivosť

 

Pre našich zákazníkov okrem celoročnej starostlivosti, ponúkame po sezónny servis – zimná údržba,v rámci ktorej Automower po dohode vyzdvihneme u Vás alebo nám ho priveziete do prevádzky.

 

 web

 

Zimná údržba pozostáva:  

 

kompletná demontáž jednotlivých dielov a ich vyčistenie

výmena žacích nožov

pretesnenie motora

pretesnenie spodnej a hornej časti šasi

diagnostika jednotlivých častí a funkcií kosačky

aktualizácia firmweru

● nabitie batérie

 Doplnková služba k zimnej údržbe je uschovanie kosačky počas zimných mesiacov vo vyhrievaných priestoroch.

Automower Vám vrátime včas, plne nabitý a pripravený na novú sezónu.

vizitka4_1

Pre viac informácií sledujte naše stránky

Facebook_icon.svg

  Logo_of_YouTube_(2015-2017).svg